יום שני, 11 באפריל 2016

הבלוג מארח: אורית לוי

לקראת האביב משהו קצת אחר,
ההתרעננות והרצון לשינוי שמביאה איתה העונה הזאת הביאו אותי לחשוב שאולי גם לבלוג מגיע משהו קצת אחר,
אז שוחחתי עם אורית לוי.
 אורית לוי מעצבת הום סטיילינג או במילים אחרות: מלבישת בתים.
אורית היא  גם מורה, יוצרת DIY, נשואה למשה ואמא לשבעה ילדים.
ואת כל זה עושה כבר שנים בתל אביב.

אורית שלום,

תוכלי להסביר לנו קצת מושגי יסוד מהו עיצוב פנים מה ההבדל בינו לבין הום-סטיילינג?עיצוב פנים עוסק בשינוי מבני של החלל. כלומר, שבירת קירות ותכנון מחדש של הבית, הדירה או העסק. התכנון והביצוע נמשכים מספר חודשים ועלותו גבוהה. הום סטיילינג, או במילים אחרות :"הלבשת הבית" מתייחס לחלל הקיים ללא שבירת קירות ותכנון מחדש. נותן מראה חדש, העמדת ריהוט נכונה יותר, שינוי ושדרוג החלל ללא שבירת אף קיר. בדרך כלל התהליך קצר יותר ועלותו נמוכה יותר. כלומר, אם הבית שלכם מרגיש לכם כזקוק לרענון, אם משהו "לא עובד" בו, או לא מרגיש לכם נוח, לא בטוח שצריך לשבור קירות ולהפוך את הבית, יכול להיות שהלבשת הבית מחדש תתן את התוצאה הרצויה- גם מבחינה פונקציונאלית וגם מבחינה עיצובית.מה ההבדל בין מעצבת פנים לאדריכל?


אדריכל מתמחה בתכנון המבנה השלם, בתכנון בנין, בית וגם עוסק בתכנון פנים של הבית. מעצב פנים מתמקד בתכנון פנים הבית תוך דגש על התנהלות בני הבית והתאמת הבית לצרכיהם בצורה מיטבית.
מתי כדאי לפנות למעצבת?


למעצבת- כדאי לפנות אם אתם מתכננים שיוני מבני בבית. למשל, דירת ארבעה חדרים שברצונכם להפוך אותה לחמישה חדרים. או להיפך, הילדים גדלו ומספיקים לכם שלושה חדרים אבל אתם צריכים סלון גדול יותר.
בנוסף, אם אתם קונים דירת קבלן- מאוד מומלץ להתייעץ עם מעצבת לפני החתימה על החוזה על אפשרויות התאמת הדירה לצרכים שלכם ולהתנות את השינויים בחתימה על החוזה. כך תשלמו עליהם פחות!

ואילו למעצבת הום סטיילינג ניתן לפנות תמיד. אם אתם גרים בדירה שכורה ולא ניתן לשנות אותה, אם אין לכם תקציב לשיפוץ מקיף או אפילו אם נכנסתם לדירה חדשה ועדיין לא הספקתם להלביש אותה בהתאם לאופיכם ולאורח חייכם- תפנו למעצבת הום סטיילינג.


עלויות, תקציב-האם תעזרי לי לעמוד בגבולות התקציב שקבעתי?

באופן עקרוני: כן.
במסגרת התקציב שקבעת לעצמך- אציע לך מספר אופציות. כמובן, שהבחירה תהיה שלך אם "תדלקי" על משהו יקר יותר ולא תסכימי לוותר עליו, למרות מסגרת התקציב......

הזכרת הלבשת הבית בהתאם לאישיותכם ולאורח חייכם. מה זאת אומרת להתאים לצרכים שלי? איך אני אדע מה בדיוק אני צריכה? מה אם אני יודעת מהי הפנטזיה בכללי-אני יודעת איך אני רוצה להרגיש בבית, את תדעי לתרגם את זה?

בדרך כלל מי שפונה להום סטייליסטית מרגיש שחסר לו משהו בבית, מרגיש לא נוח בבית, מרגיש שמשהו לא עובד.
אני מדברת איתו, מקשיבה לו, מכוונת אותו ועוזרת לו להגדיר מה חסר ומה ישלים את החוסר.
התפקיד שלי הוא לעזור לך לפתח פנטזיה, ולחלום.......
אם יהיה לך קשה- אציג לך תמונות, צבעים, רעיונות ונבדוק ביחד למה את מתחברת.
התפקיד שלי הוא לתרגם את הרצון שלך להרגיש בבית משפה מילולית לשפה עיצובית. אשאל אותך: מה זה בית בשבילך? נפרט, נדייק ונתרגם......
בשביל זה אני פה........

אורית לוי.
לצמת: יסכה בן שלמה

עיצוב זה עניין של אופנה, אם אני משקיע סכום לא קטן בעיצוב האם יכול להיות מצב שעוד שנתיים זה כבר יראה מיושן?

אכן, עיצוב מושפע גם מטרנדים ומאופנה. 
שאלת שאלה מצויינת- איך בעוד שנתיים העיצוב לא ייראה מיושן. אם מעצב ייצמד רק לטרנדים, אז באמת, עוד שנתיים האופנה תתחלף, והעיצוב יכול להיראות מיושן. לכן, מעצב טוב, יידע להקשיב למה שאת אוהבת, להקשיב למה שתאהבי גם עוד שנתיים. הוא יקשיב למה שעושה לך טוב ושמח. וזה ישמח אותך גם בעוד שנתיים. אם פריט טרנדי כזה או אחר ישתלב בעיצוב, מעולה. ואת תמשיכי לאהוב אותו בלי קשר לטרנדיות שלו.

 מה כולל תהליך העיצוב?

 אענה בתור הום סטייליסטית:

מתחילים בפגישה ראשונית בבית הלקוח, כדי להכיר את המשפחה, את צרכיה, חלומותיה ורצונותיה (ואת התקציב......) ואת החלל שהם רוצים לשנות. לפי פגישה זו נבנית פרוגרמה להמשך התהליך.
ממשיכים בחיפוש השראה, בהעלאת רעיונות, בתכנון מחדש של החלל, בבניית דפי השראה מתאימים לכל אחד מהחללים המותאמים לתקציב שהוגדר מראש ואז יוצאים ביחד לימי קניות בהתאם להחלטות שהתקבלו- קונים ריהוט, טפטים, בוחרים צבע, אביזרי קישוט, טקסטיל (וילונות, שטיח), ועוד.
מסיימים ביום הקמה ואיבזור מדויק לפי התכנון המוקדם.
תתחדשו!

 ולסיום, אורית, לא תתני לנו טיפ לחיזוק הזוגיות באמצעות עיצוב?

בשמחה.
תשקיעו בחדר השינה!
נשמע טריוואלי? כן...... אבל רוב האנשים לא עושים זאת. משקיעים בסלון, במטבח, בחדרי הילדים.......וחדר השינה נזנח. זה במקרה הטוב. במקרה הגרוע יותר, חדר השינה הופך למחסן, לחדר קיפול כביסה, ל.......
חדר השינה יהפוך מהיום להיות בית המקדש הפרטי שלכם: מסודר, מאובזר, נעים ו...רומנטי.

הדביקו טפט על קיר גב המיטה, השקיעו במנורות לילה רומנטיות לצידי המיטה, את המיטה - כסו בכיסוי יפה או החליפו למצעים לבנים ורומנטיים והוסיפו כריות נוי, תלו וילון עדין, 

צרו קיר של תמונות משמחות שלכם, קיר לבבות, או אפילו פתקים שלכם אחד לשניה, על הקיר
בהצלחה!.

אורית, תודה רבה היה מרתק, איפה אפשר למצוא אותך?
בפייסבוק אלף.בית-אורית לוי הום סטיילינג ובבלוג 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Follow by Email